11 корисних властивостей Магнію та її основні форми!

13 июня 2024
11 корисних властивостей Магнію та її основні форми!

Магній є важливим мінералом, який бере участь у понад 300 біохімічних реакціях у людському організмі. Він відіграє важливу роль у підтримці нормальної функції м'язів і нервів, підтримці здорової імунної системи, регулюванні рівня цукру в крові та сприянні здоров'ю кісток. У цій статті ми розберем які ж основні переваги має магній та які його форми ідеально задовільняють індивідуальні потреби в організмі. 

11 корисних властивостей Магнію про які Ви могли не знати!

1. Здоров'я кісток

Магній є необхідним для формування кісток і впливає на діяльність остеобластів та остеокластів - клітин, відповідальних за формування та розрушення кісток. Він також впливає на регулювання рівнів кальцію, що критично важливо для збереження щільності та міцності кісток.

2. Серцево-судинне здоров'я

Магній допомагає зберігати нормальний ритм серця і бере участь у регулюванні кров'яного тиску. Дослідження показали, що достатнє споживання магнію може зменшити ризик гіпертонії та серцево-судинних захворювань.

3. Метаболізм та енергопостачання

Магній є кофактором у численних ензиматичних реакціях, що відбуваються при виробництві енергії. Він необхідний для метаболізму вуглеводів, білків та жирів, забезпечуючи ефективне виробництво та використання енергії клітинами.

4. Настрій та психічне здоров'я

Магній впливає на функцію нейромедіаторів та підтримує регулювання настрою. Він допомагає зберігати здоровий рівень серотоніну - нейромедіатора, пов'язаного з почуттям благополуччя та щастя. Деякі дослідження показують, що прийом магнію може полегшити симптоми депресії та тривоги.

5. Зменшення запалення

Хронічне запалення пов'язане з різними проблемами зі здоров'ям, включаючи цукровий діабет 2 типу та серцево-судинні захворювання. Магній має протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити рівень запальних маркерів в організмі, сприяючи загальному здоров'ю.

6. Профілактика мігрені

Відомо, що магній відіграє роль у профілактиці та лікуванні мігрені. Він вважається впливовим на вивільнення нейромедіаторів та зменшення вазоспазму, який сприяє головному болю при мігрені.

7. Керування цукровим діабетом

Магній сприяє метаболізму глюкози та чутливості до інсуліну. Вище споживання магнію пов'язане з меншим ризиком розвитку цукрового діабету 2 типу. Він допомагає контролювати рівень цукру в крові і може бути корисним для людей з діабетом.

8. Функція м'язів та відновлення

Магній необхідний для зміщення та розслаблення м'язів. Він допомагає запобігти м'язовим скручуванням і спазмам, що робить його важливим для спортсменів та людей, які регулярно займаються фізичними вправами. Також він сприяє відновленню м'язів після фізичного навантаження.

9. Здоровий сон

Магній може підтримувати якість сну та посилювати дію інших добавок, таких як мелатонін. Деякі докази також вказують на те, що магній відіграє роль у підтримці вашого циркадного ритму, який називають "внутрішнім годинником". Гарний циркадний ритм допоможе вам швидше засинати та прокидатися у регулярний і здоровий час.

10. Магній може підтримувати ваш настрій

Магній впливає на кілька нейротрансмітерних шляхів, пов'язаних з настроєм, таких як підтримка здорового рівня серотоніну, нейротрансмітера, який забезпечує приємні відчуття. У рандомізованому клінічному дослідженні вживання щоденно 500 мг магнію протягом 6 тижнів підтримувало здоровий настрій порівняно з плацебо.

12. Могутня взаємодія з вітаміном D

Вітамін D, отриманий з добавок, їжі або сонячного світла, є неактивним. Щоб він перетворився у активну форму, для того щоб найкраще використовуватись організмом, нам потрібні певні ферменти, які залежать від магнію. Крім того, магній також дозволяє вітаміну D зв'язуватися з транспортними білками, щоб його можна було транспортувати через кров.

А тепер давайте розглянемо які форми магнію існують і який краще вибрати.

Які форми магнію існують і який підібрати саме Вам?

На ринку доступні різні форми магнію, кожна з яких має свої особливості та вплив на організм. Давайте розглянемо деякі з найпоширеніших форм магнію і їх характеристики:

Магній цитрат

Ця форма магнію має дуже хорошу біодоступність, що означає, що організм легко її поглинає. Вона часто використовується для підтримки нормального функціонування м'язів, серця та нервової системи. Магній цитрат також може бути корисним для людей з проблемами зі здоров'ям кишечнику, оскільки він добре засвоюється та майже немає побічних дій на шлунково-кишковий тракт.

Магній хелат

Ця форма магнію є комплексною сполуком, в якому магній пов'язаний з амінокислотою. Магній хелат також має хорошу біодоступність і може бути корисним для підтримки здоров'я серця, кісток і м'язів. Він також може бути використаний для підтримки функцій нирок та нормального рівня глюкози в крові.

Магній таурат

Ця форма магнію містить магній, зв'язаний з таурином - амінокислотою, яка відома своїми заспокійливими властивостями. Магній таурат може бути корисним для покращення якості сну, зменшення стресу і покращення настрою. Він також може підтримувати здоров'я серця та нормальний рівень кров'яного тиску.

Магній малат

Ця форма магнію містить магній, зв'язаний з малеїновою кислотою. Вона може бути корисна для підтримки енергії та витривалості, оскільки магній малат грає важливу роль у метаболізмі енергії. Також він може бути використаний для зменшення м'язової втоми та покращення функцій м'язів.

Магній гліцинат

Ця форма магнію містить магній, зв'язаний з гліцином - амінокислотою, яка має заспокійливі властивості. Магній гліцинат може бути корисним для підтримки здорового сну, зменшення стресу та покращення настрою. Він також може підтримувати функції м'язів та серця.

Магній треонат

Ця форма магнію має високу біодоступність для мозку і може бути корисною для покращення когнітивних функцій, навчання та пам'яті. Магній треонат також може підтримувати здоров'я нервової системи і покращувати мозкову активність.

Загалом, вибір форми магнію залежить від вашої конкретної мети здоров'я і індивідуальних особливостей організму. Рекомендується звернутися до лікаря або фармацевта для консультації та рекомендацій щодо оптимального вибору форми магнію та дозування.

Висновок

Магній - це незамінний мінерал, який відіграє важливу роль у підтримці здоров'я людини. Він необхідний для багатьох функцій організму, включаючи роботу серцево-судинної системи, нервової системи, м'язів, кісток та імунітету.

Включення магнію до свого щоденного раціону або прийом магнієвих добавок може допомогти зберегти здоров'я серця, підтримати нормальний рівень кров'яного тиску, поліпшити якість сну, зменшити стрес, підтримати здоров'я кісток та м'язів, а також покращити функціонування нервової системи та імунітету.
Усі форми Магнію та інші вітаміни та мінерали Ви можете придбати на нашому сайті та в аптеках “Цитрус-фарм”. Будьте Здорові!
хелатна форма магнію, хелат магнію, магній хелат, гліцинат магнію, гліцинат магнію купити, гліцинат магнію для чого, гліцинат магнію ціна, гліцинат магнію як приймати, гліцинат магнію 400 мг, магнія цитрат, магнія цитрат 400