Одним із невідкладних станів, що потребує негайної медичної допомоги, є харчове отруєння. Воно приносить чимало страждань і може суттєво погіршити здоров'я. Тому потрібно якомога раніше розпізнати симптоми харчового отруєння, надати першу допомогу та розпочати лікування.
Читайте нашу нову статтю у блозі, присвячену цій поширеній літній проблемі. Ми підготували для вас огляд найкращих препаратів для швидкої допомоги при харчовому отруєнні та проблемах із травленням. Укомплектуйте ними свою домашню та дорожню аптечку, щоб бути у всеозброєнні в потрібний момент!
Це гостре розлад травлення, що має симптоматику кишкових інфекцій - диспепсичні порушення, загальне нездужання, зневоднення, слабкість і т.д.
Викликають його токсини, надлишок алкоголю у поєднанні з грубою та жирною їжею, а також бактерії та віруси, що потрапляють в організм разом із неякісною чи зараженою їжею.
При ослабленому імунітет всі ці фактори полегшують потрапляння бактерій і токсинів в організм, а також посилюють їх патогенний вплив.
У медицині прийнято виділяти два види гострих харчових розладів:
Ступінь тяжкості та прогноз на одужання при харчовому отруєнні залежить від того, коли в організм потрапили заражені або отруйні продукти, в якій кількості, а також, як швидко було надано першу допомогу та розпочато лікування.
Тому необхідно, щоб кожен знав основні ознаки харчового отруєння, міг допомогти собі та оточуючим, правильно оцінював, чи вдасться впоратися самостійно, чи потрібно терміново звертатися до лікаря.
Запідозрити харчове отруєння не складно. В анамнезі має бути факт вживання неякісних або незнайомих продуктів, після чого через 2-4 години з'явилися такі симптоми:
Всі перераховані вище ознаки тяжіють до погіршення. Особливо якщо харчове отруєння має інфекційну природу.
Якщо причина отруєння – інфекція |
Неприборкане блювання, неможливість з'їсти ні шматочка їжі та зневоднення сильно послаблюють організм і негативно впливають на більшість органів та систем. Зволікання може бути небезпечним для життя |
Дитячий вік |
Зневоднення та висока температура можуть стати причиною судом. Тому при появі перших симптомів - багаторазового блювання, проносу - необхідно відразу ж викликати невідкладну допомогу. |
Різке погіршення стану |
Якщо сильно болить живіт, висока температура до 39 ° С і вище, пожовтіли білки очей, блювання та діарея з кров'ю, непритомний стан, висипання на шкірі, проблеми з ковтанням та диханням |
Амбулаторно лікуватися можна тільки в тому випадку, якщо ви впевнені у неінфекційній природі отруєння, не приймали незнайомі ягоди, не їли грибів.
В інших випадках, якщо є сумніви, а також якщо постраждалий потрапляє в одну з вразливих категорій — вагітні, літні, з хронічною патологією — необхідно проконсультуватися у сімейного лікаря.
В амбулаторних або стаціонарних умовах, за рекомендацією лікаря, харчова токсикоінфекція лікується таким чином:
Враховуючи, які фактори викликають харчове отруєння, необхідно:
Дотримуючись цих рекомендацій, можна позбавити себе та рідних від ймовірності підхопити харчову токсикоінфекцію. Пам'ятайте, ваше здоров'я таке тендітне, то навіщо ризикувати!